668 334 247 | 604 066 511 | arma@arma.biz.pl

Mycie posadzek garaży podziemnych

Obecnie garaże podziemne, zlokalizowane pod budynkami mieszkalnymi czy handlowymi, stają się standardem budowlanym. Bardzo ułatwiają życie codzienne oraz korzystanie z infrastruktury handlowo-usługowej.

Bliskość i bezpośrednie połączenie z miejscami pobytu ludzi sprawia, że utrzymanie czystości w garażach podziemnych staje się bardzo ważne. Samochody wwożą na kołach i karoseriach zabrudzenia z dróg ( piasek, pył, sól drogową, błoto ), które osiadają na posadzce garażowej. Mimo wentylacji, w garażach pozostaje w formie sadzy część spalin samochodowych. Trzeba też wspomnieć o plamach po wyciekającym oleju czy innych substancjach trzymanych w boksach garażowych ( płyny do chodnic, kosmetyki samochodowe, środki smarne ). Wszystkie te zanieczyszczenia są wnoszone przez ludzi do wnętrz zabudowań, dlatego ważne jest okresowe czyszczenie posadzki garażu.

Trudno określić, jak często posadzka parkingu podziemnego powinna być myta, gdyż wynika to z obciążenia posadzki ruchem pojazdów oraz warunków panujących wokół zabudowań i upodobań osób korzystających z garaży. Warto jednak umyć posadzkę przynajmniej dwa razy w roku – po zimie, kiedy była obciążona błotem i solą drogową oraz w okresie letnio – jesiennym, żeby pozbyć się uciążliwego kurzu. Pozwoli to na utrzymanie jej w dosyć dobrej kondycji technicznej.

Posadzka garażowa jest mocno obciążona ruchem pojazdów i z czasem pozostają na niej trwałe ślady opon czy plamy po olejach. Regularne mycie posadzki spowalnia odkładanie się takich zabrudzeń, ale kiedy takie zabrudzenia licznie pokrywają podłogę garażu – warto pomyśleć o gruntownym doczyszczeniu posadzki, które może przywrócić jej pierwotny stan.

Nasza  firma posiada odpowiednie zaplecze techniczne do kompleksowego mycia, czyszczenia oraz zabezpieczania posadzek garażowych wykonanych z betonu czy pokrytych nawierzchniami z żywic ( epoksydowych, poliuretanowych ). Regularne mycie posadzki możemy bez trudu przeprowadzić w ciągu jednego dnia, w czasie kiedy w garażu nie ma pojazdów.