668 334 247 | 604 066 511 | arma@arma.biz.pl

Wynająć maszynę czy zlecić usługę ?

Kiedy wynająć maszynę do mycia posadzek a kiedy zlecić usługę mycia posadzki firmie zewnętrznej? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, bazując na doświadczeniach w pracy z naszymi Klientami.

Mycie posadzki o dużym metrażu np. garażu podziemnego czy hali magazynowej jest czynnością prostą, jednak wymaga zaangażowania pracy ludzi, maszyn czyszczących oraz użycia środków chemicznych. Jeśli nie planujemy zakupu maszyny czyszczącej, pozostają nam dwie opcje – wynajem maszyny do mycia posadzek i samodzielne umycie posadzki bądź zlecenie tej pracy firmie sprzątającej.

Wynajmujemy maszynę i myjemy posadzkę samodzielnie.

Wynajem maszyny do umycia posadzki będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy pracowników, którzy mogą wykonać zadanie, a brakuje tylko sprzętu w postaci maszyny myjącej. Wypożyczenie maszyny czyszczącej będzie też właściwe w momencie, kiedy mycie podłogi z różnych względów musi być rozłożone na kilka dni ( np. duża powierzchnia posadzki, konieczność przemieszczania przedmiotów w trakcie mycia ). Po wynajęciu maszyny nasz pracownik przywiezie ją w ustalonej porze i w przystępny sposób przeprowadzi instruktaż pracy z urządzeniem.

Zlecamy mycie posadzki firmie.

W przypadku, gdy zdecydujemy się zlecić wykonanie prac firmie zewnętrznej, interesuje nas tylko efekt końcowy. Pracownicy naszej firmy zamiatają posadzkę, a następnie maszynami szorująco-zbierającymi myją podłogę. Miejsca, do których maszyny nie są w stanie dotrzeć ( np. rogi pomieszczeń ) są czyszczone ręcznie. W czasie mycia stosujemy środki chemiczne odpowiednie do rodzaju posadzki oraz występujących zabrudzeń. Wymycie posadzki o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych zajmuje nam jedynie kilka godzin.

Co z transportem maszyny?

Przy decydowaniu się na wynajem maszyny czyszczącej pamiętać należy o kwestii transportu urządzenia. Samojezdne zmywarki do posadzek to urządzenia duże i ciężkie, więc aby samodzielnie przetransportować taki sprzęt, musimy posiadać samochód dostawczy i możliwość załadunku sprzętu ( rampę załadunkową, najazdy, windę ). Korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszego transportu – maszyna trafia bowiem na miejsce o ustalonej porze, a Klient nie musi angażować własnego samochodu, kierowcy i cennego czasu do jej przewiezienia. Nie jest też obarczony utrudnieniami na drogach i nie ponosi ryzyka uszkodzenia maszyny w trakcie transportu.

Podsumowanie

Jeśli dysponujemy pracownikami, czasem i środkami chemicznymi do wymycia posadzki – możemy zdecydować się na wynajem maszyny. Jeśli jednak chcemy sprawnie i dokładnie umyć posadzkę garażu wielostanowiskowego czy hali magazynowej – lepiej jest zlecić całą usługę firmie czyszczącej.