668 334 247 | 604 066 511 | arma@arma.biz.pl

Zamiatanie posadzek – czy jest potrzebne?

    Nasi Klienci często pytają, dlaczego przed użyciem maszyny myjącej zamiatamy posadzkę. Są przekonani, że automat szorująco-zbierający “załatwi” sprawę brudnej posadzki jednym przejazdem. Owszem – zrobi to, ale tylko w przypadku posadzki uprzednio pozamiatanej.

   Próba mycia maszynami myjącymi podłogi niepozamiatanej, zasypanej obficie piaskiem, błotem, kawałkami odpadów pobudowlanych czy drewnianych spełznie niemalże na niczym. Nawet najlepsze urządzenia czyszczące nie wykonają swojej pracy zadowalająco – w dużej części rozmażą po podłodze brud, którego nie zdołają wessać, pozostawiając za sobą wstęgi błota na częściowo oczyszczonej posadzce. Ich ssawy zbierające oraz węże ssące szybko wypełnią się mułem, obniżając siłę i skuteczność zbierania nieczystości. Zbiorniki na brudną wodę wypełnią się błotem, które po spuszczeniu wody trzeba będzie wydobyć. Co najgorsze – jeśli pod tarczę szorującą dostaną się ostre elementy ( wkręty, kawałki metali ) w wyniku jej ruchu obrotowego porysują posadzkę. Również pozostawione na podłodze sznurki czy taśmy mogą spowodować poważne i kosztowne uszkodzenia maszyny, kiedy okręcą się wokół przekładni napędowych szczot czy dostaną do łańcucha napędowego. Jak widać więc – niepozamiatana posadzka to same utrudnienia i kłopoty. Na jej wymycie potrzeba będzie więcej czasu i energii – czyli pieniędzy.

   Wystarczy jednak przed rozpoczęciem mycia zamieść podłogę, aby zdecydowanie podnieść skuteczność pracy urządzenia myjącego. Już samo zebranie zanieczyszczeń stałych za pomocą dużego mopa zamiatającego, czy nawet większej miotły będzie wystarczającym działaniem. Jeśli na posadzce zostanie jedynie kurz i resztki piasku – maszyna czyszcząca z pewnością sobie świetnie poradzi z ich usunięciem, możliwe, że nawet w jednym przejeździe. Unikniemy więc jeżdżenia 3 czy 4 razy w tym samym miejscu oraz pracochłonnego czyszczenia zbiorników maszyny z mułu po zakończonej pracy.

Reasumując – zamiecenie posadzki sprawi że:

  • mycie posadzki będzie tańsze ( zużyjemy mniej wody, chemii i czasu )
  • poświęcimy mniej czasu na czyszczenie maszyny po pracy
  • zmniejszymy zużycie maszyny myjącej
  • mycie posadzki przyniesie zdecydowanie lepsze rezultaty wizualne